“GÜÇLÜ DEĞERLER, GÜÇLÜ GELECEK"

İnsanı merkeze alan bir anlayışla büyüyen Saya Holding ve şirketleri bu anlayış çerçevesinde faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde “Güvenilirlik”, “Faydalı Olmak”, “İnsana Değer, Liyakat” ve “Küresel Rekabet” değerleri ile Türkiye için üretiyor!

İNŞAAT

“Hayat buna değer” mottosu ile 2006 yılında kurulan Folkart Yapı A.Ş. yüksek yapılar, A+ konut ve ofisler, alışveriş merkezleri ve okul projelerine odaklanır. Folkart Yapı, imzasını attığı her işte,kalite, estetik ve konforu seçkin bir mimari üslupla yeniden harmanlayarak lüks kavramına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlar.

 

ULUSAL VE ULUSLARARASI ÖDÜLLER

Çevre dostu, ileri teknoloji ile donatılmış, dünya standartlarında yapılar inşa eden Folkart, yatırımcılarına yüksek katma değerler sağlar.

Avrupa’nın en yüksek ikiz kulelerinden biri olan Folkart Towers ve Türkiye’nin en büyük ilaç fabrikalarından Pharmactive gibi yüksek standartlara  sahip projelere imza atan Folkart, ulusal ve uluslararası ödüller alarak sektöründeki en saygın markalardan birisidir.

SAĞLIK

“Ne mutlu bir derde derman olana” anlayışıyla 2010 yılında kurulan Pharmactive, 2022 yılı itibariyle Humanis adıyla sağlık için çalışmaya, dünya için üretmeye devam ediyor.

“Yüksek kalite standartlarında ilaç geliştirmek, üretmek ve ilacı herkes için ulaşılabilir kılarak insan sağlığı için aktif olmak” misyonuyla hareket eden Humanis’in, Çerkezköy’deki üretim tesisinin temelleri 14 Şubat 2011’de atıldı. Avrupa’nın en saygın otoritelerinden biri olan Almanya BfArM tarafından verilen Avrupa GMP sertifikasına sahip olan Humanis üretim üssü, ülkemizde bu sertifikaya sahip az sayıdaki üretim tesislerinden biridir.

2019 yılında Rusya otoritesinden Rusya GMP sertifikasını da alarak Rusya pazarına giriş yapan Humanis, 2021 yılında da Kanada Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan incelemeler sonucunda Kanada GMP sertifikasını almıştır. Humanis’in üretim üssü sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da sayılı ilaç üretim tesislerinden biridir.

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI ONAYLI AR-GE MERKEZİ


Katı, yarı katı ve sıvı hatlarda 330 milyon kutu ilaç üretim kapasitesine sahip olan Humanis’in modern tesisinde 3200 m²’lik alana kurulu olan Ar-Ge merkezi “PharmAr-Ge”, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı sayılı ilaç Ar-Ge merkezlerinden birisidir. Farklı terapötik alanlarda yenilikçi yaklaşımla geliştirdiği ilaçlarını deneyimli ekibi ile doktor, eczacı ve hastaların hizmetine sunan Humanis, esnek ve yüksek üretim kapasitesi sayesinde çok uluslu firmaların Türkiye’deki iş ortağıdır. Bu sayede Humanis, ilaçta yerelleşme politikalarına da büyük katkılar sunmuştur.

ENDÜSTRİ
ÖZTEKFEN REDÜKTÖR

1964 yılında kurulan Öztekfen Redüktör, redüktör üretiminde faaliyet göstermektedir. Uzman kadrosu ve profesyonel ekibiyle üretim süreçlerini devam ettiren Öztekfen Redüktör, Alman devleti tarafından yetkilendirilmiş 140 yılı aşkın bir geçmişe sahip bağımsız denetim, kontrol ve belgelendirme kuruluşu olan Tüv Inter Cert Saar firması tarafından ISO9001:2015 Kalite yönetim sistemi belgesi ile ödüllendirilmiştir. Öztekfen Redüktör, 2020 yılında imzalanan protokol ile Saya Holding iştiraklerine katıldı.

MADENCİLİK

Saya Holding’in madencilik sektöründeki yolculuğu 2010 yılında “Livamine” markası ile başladı. Marka 2016 yılı başında yatırımlarını gerçekleştirmek üzere “Liva Krom İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş.” adı altında şirketleştirildi ve en yeni üye olarak Saya Holding şirketleri arasındaki yerini aldı.

Şirket kurulumunu takip eden süreçte Bursa ili Harmancık ilçesine bağlı bölgede krom işletme ruhsatı sahibi olan Uludağ Harmancık Krom SAN. TIC. A.Ş şirketini satın alan Livamine, 389 hektarlık krom işletme ruhsat sahibi oldu. 2017 yılında HBA Madencilik’i satın alan Livamine, 2019 yılında da krom zenginleştirme tesisini faaliyete geçirdi.

Volt Teknoloji

DEĞERLERİMİZ

Saya Holding ismini saymak ve sayılmaktan alır. Saya isminin hikayesi, Kurucusu ve Onursal Başkanı Abdulrezzak Sancak’ın "toplum tarafından sayılmak için, topluma saygı göster ve değer üret" felsefesinden gelir. Saya için itibar, ticaretten önde gelir. Çünkü ticareti kalıcı yapan şey, itibardır. Saya Holding değerleri de bu felsefe ile oluşmuştur ve Saya Holding çatısı altındaki tüm şirketler bu değerler çerçevesinde iş süreçlerini ilerletir.  

İnsan Merkezli Yaklaşım

Saya Holding ve şirketleri, faaliyetlerinde insanı her zaman merkeze alır. İnsanların yaşamlarını iyileştirmek ve topluma fayda sağlamak amacıyla teknolojiyi kullanır. Bu değer, holdingin tüm faaliyetlerine yön veren temel ilkedir.

İnovasyon

Saya Holding ve şirketleri, sürekli olarak inovasyona önem verir ve yeni ve etkili çözümler geliştirmeye odaklanır. İnovasyon, şirketin rekabet gücünü artırırken, topluma ve dünyaya daha fazla değer katma potansiyeli sunar.

Çeşitlilik

Saya Holding ve şirketleri, çeşitliliği bir zenginlik olarak görür ve faaliyetlerinde çeşitliliği teşvik eder. Ayrıca, değer odaklı bir yaklaşımla hareket eder ve iş çözümleri üretir.

Fayda

Saya Holding ve şirketleri, küresel düzeyde topluma ve dünyaya anlamlı bir katkı sağlamayı amaçlar. Faaliyetlerini sadece kâr odaklı değil, aynı zamanda toplumsal fayda sağlayacak şekilde yönlendirir.

“ETİK İLKELER"

Çalışanlarımızla, hissedarlarımızla, tedarikçilerimizle, rakiplerimizle ve toplumla ilişkilerimizi düzenleyen Etik İlkelerimiz, hayata geçirdiğimiz tüm operasyonlarımızda hedeflerimizi ve faaliyetlerimizi destekleyen kurallardır.

Holding şirketlerimizin hepsinde, “Sermaye Ötesi Değerler” olarak nitelendirilen “Güvenilirlik”, “Faydalı Olmak”, “İnsana Değer, Liyakat” ve “Küresel Rekabet” değerlerimiz kurum kültürümüzün önemli bir parçasıdır ve etik ilkelere bağlılığımızın temelini oluşturur.
Bu değerler etrafında biçimlenen Etik İlkelerimiz, holding şirketlerimiz ve paydaşlarımız arasında güvene dayalı bir ilişki kurmak için yol gösterici bir kılavuz niteliğindedir. Etik İlkelerimiz’in bilinmesi ve buna uygun olarak hareket edilmesi, tüm çalışanlarımın öncelikli sorumluluğudur.