Volt Teknoloji

HAKKIMIZDA

Volt Teknoloji Geliştirme ve Mühendislik A.Ş., devletimizin savunma sanayisine verdiği önem ve silah sistemleri ve mühimmat üretiminde yerli sanayinin gücünü ve rolünü ilerletmeye yönelik politikaları doğrultusunda, özgün tasarım kabiliyetlerine ve ileri teknolojiye sahip bir firma olarak, 2018 yılında kurulmuştur.

Devletimizin savunma sanayine verdiği önem ve yerli sanayinin ülkenin savunma ve güvenlik alanındaki silah sistemleri ve mühimmat üretim gücünü ve rolünü ilerletmeye yönelik politikaları kapsamında, özgün tasarım ve ileri teknoloji yetenekleriyle halihazırda Savunma Sanayi Başkanlığı liderliğinde yürütülen projelerde Türk Savunma Sanayinin öncü firmaları ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Elektrik motorları ve sürücüleri, güç ve güç aktarma sistemleri, silah ve mühimmat alt sistemleri, elektromekanik tahrik sistemlerinde sürekli gelişim ve sürdürülebilirliği AR-GE safhasından entegre lojistik destek sürecine kadar karşılayacak şekilde sağlanmaktadır.

45.000 metrekare kapalı alanda kurulu tesisimizde, alanında tecrübeli personelimiz ve teknoloji ürünü tezgahlarımızla; Talaşlı İmalat, Bobinaj, Montaj, Laminasyon, Metal Enjeksiyon, Plastik Enjeksiyon Kalıp İmalatı, Kablaj, Tel Erezyon ve Boya işlemleri yapılmaktadır.

Volt Teknoloji Geliştirme ve Mühendislik A.Ş.; yüksek teknoloji ürünü elektrik, elektronik, mekanik tasarımlar, analitik modellemeler ile prototip ve seri üretim kabiliyetlerine sahiptir. Bunun yanı sıra otomatik seri üretim bandı kurma, test sistemleri tasarımı ve üretimi, makine, kalıp, aparat tasarımı ve üretimlerini de gerçekleştirmektedir.

Volt Teknoloji ailesi, ülke savunmasına hizmet etmek amacıyla milli ve yerli silah ve mühimmat sistemlerini destekliyor. Bu kapsamda, onlara ait alt sistemleri tamamen yerlileştiriyor.

Volt Teknoloji; Millî Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, TÜBİTAK, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ve diğer savunma ve havacılık sanayisi firmalarının Stratejik Çözüm Ortağı olarak silah sistemleri ve mühimmat alanında ülkemizde lider firmalardan biri olma yolunda yeni teknolojiler üreterek geliştirdiği sistemleri, global pazara sunmak için var gücüyle çalışmaktadır.

VİZYONUMUZ

Geliştirdiği milli ürün, teknoloji ve yenilikçi çözümler ile savunma sanayi ve teknoloji alanında dışa bağımlılığı azaltıp; özgün, doğru, güvenilir ve iddialı ürünler geliştirerek alanında ulusal ve uluslararası lider bir teknoloji firması olmak.

MİSYONUMUZ

Özgün ve yenilikçi teknolojiler geliştirerek geleceği korumak.

Volt Teknoloji

DEĞERLERİMİZ

Güvenilirlik

Güvenilirlik

 • İş süreçlerimizde ‘etik değerler’, her şeyin önündedir.
 • Dürüstlük, şeffaflık, adil olmak, temelimizdir.
 • İtibarımız, en büyük hazinemiz. Onu özenle koruruz.
 • Güvene dayalı ilişki kurarız ve verdiğimiz sözleri tutarız.
 • Başarı için, ‘çok çalışma, ‘mütevazılık’, ‘tasarruf’ ve ‘disiplin’ şarttır.
Faydalı Olmak

Faydalı Olmak

 • İşimizde, topluma ve tüm paydaşlarımıza fayda sağlar, değer yaratırız.
 • Paydaşlarımızın beklentilerini, doğru ihtiyaçlar oranında karşılarız.
 • Daha güzel bir geleceğe odaklanır, “Ne Mutlu Bir Derde Derman Olana” yaklaşımı ile çevreye ve topluma karşı, sorumlu davranırız.
 • Kurumsal vatandaşlık ilkesiyle; öncelikle “sağlık, kültür-sanat ve eğitim” alanlarında, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri üretiriz.
Küresel Rekabet

Küresel Rekabet

 • İnsana, doğaya saygılı rekabet anlayışımız, sürdürülebilir ve küreseldir.
 • İşimizi, ‘maliyet, kalite, zaman’ üçlüsünde, en etkin şekilde geliştiririz.
 • İş adımlarımız; bulunduğumuz sektörlerde, değişime öncülük eder; yenilikçi fikirlere açıktır; yeni girişimci aksiyonları cesaretle destekleriz.
 • Bilgi akışımızda, uygulamalarımızda; evrensel netlik, yalınlık hakimdir.
 • Kalite çıtamız; ulusal ve uluslararası standartların, en üst çizgisindedir.
 • İşimizi en hızlı şekilde sonuçlandırmak, temel iş yapma biçimimizdir. Esnek bir yapılanmada, karar süreçlerimizde ‘iş çevikliğine’ sahibizdir.
İnsana Değer, Liyakat

İnsana Değer, Liyakat

 • İnsan, en önemli değerdir. ‘Yol arkadaşlarımız’ ile ilişkimiz; ‘güvene, sevgiye, saygıya’ dayalıdır; varlıkları ve emekleri çok değerlidir.
 • Yetkin, dürüst, doğru insanlarla çalışmak; temel ilkemizdir ve onların mesleki deneyimlerini sürekli geliştirmek, işimizin parçasıdır.
 • İşimizde, insana yönelik kararlarımızda; ‘liyakat, farklılıklara saygı, adalet’ belirleyicidir. Bunun kişilere değil, ilkelere bağlılığını sağlarız.
  Çalışanlarımızın memnuniyeti çok önemlidir. Buna uygun davranırız.

Volt Teknoloji

KALİTE POLİTİKAMIZ

VOLT TEKNOLOJİ olarak;