“GÜÇLÜ DEĞERLER, GÜÇLÜ GELECEK"

İnsanı merkeze alan bir anlayışla büyüyen Saya Grup ve şirketleri bu anlayış çerçevesinde faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde “Güvenilirlik”, “Faydalı Olmak”, “İnsana Değer, Liyakat” ve “Küresel Rekabet” değerleri ile Türkiye için üretiyor!

İNŞAAT

“Hayat buna değer” mottosu ile 2006 yılında kurulan Folkart Yapı A.Ş. yüksek yapılar, A+ konut ve ofisler, alışveriş merkezleri ve okul projelerine odaklanır. Folkart Yapı, imzasını attığı her işte,kalite, estetik ve konforu seçkin bir mimari üslupla yeniden harmanlayarak lüks kavramına farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlar.

 

ULUSAL VE ULUSLARARASI ÖDÜLLER

Çevre dostu, ileri teknoloji ile donatılmış, dünya standartlarında yapılar inşa eden Folkart, yatırımcılarına yüksek katma değerler sağlar.

Avrupa’nın en yüksek ikiz kulelerinden biri olan Folkart Towers ve Türkiye’nin en büyük ilaç fabrikalarından Pharmactive gibi yüksek standartlara  sahip projelere imza atan Folkart, ulusal ve uluslararası ödüller alarak sektöründeki en saygın markalardan birisidir.

SAĞLIK
Pharmactive İlaç, “Ne mutlu bir derde derman olana” anlayışıyla 2010 yılında kuruldu. “Yüksek kalitede ilaç geliştirmek, üretmek ve ilacı herkes için ulaşılabilir kılarak insan sağlığı için aktif olmak.” misyonuyla hareket eden Pharmactive İlaç’ın Çerkezköy’deki üretim tesisinin temelleri 14 Şubat 2011 atıldı.
 
SAĞLIK İÇİN ÇALIŞIYOR, DÜNYA İÇİN ÜRETİYOR

Kuruluşunda belirlenen “Güvenilirlik”, “Paydaşların Memnuniyeti”,  “Topluma Ve Çevreye Saygı”, “Gelişim Ve Yenilikçilik” değerlerinden aldığı güç ile Türkiye’nin en büyük eşdeğer ilaç firmalarından birisi olma yolunda emin adımlarla yürüyen Pharmactive, yüksek kalitede ilacı uygun maliyetlerle üreterek, sağlık için çalışmaya, dünya için üretmeye devam ediyor.

ENDÜSTRİ
ÖZTEKFEN REDÜKTÖR
1964 yılında kurulan Öztekfen Redüktör, redüktör üretiminde faaliyet göstermektedir. Uzman kadrosu ve profesyonel ekibiyle üretim süreçlerini devam ettiren Öztekfen Redüktör, Alman devleti tarafından yetkilendirilmiş 140 yılı aşkın bir geçmişe sahip bağımsız denetim, kontrol ve belgelendirme kuruluşu olan Tüv Inter Cert Saar firması tarafından ISO9001:2015 Kalite yönetim sistemi belgesi ile ödüllendirilmiştir. Öztekfen Redüktör, 2020 yılında imzalanan protokol ile Saya Grup iştiraklerine katıldı.
SAVUNMA VE TEKNOLOJİ

Türkiye’nin en seçkin endüstriyel markaları arasında yer alan ve 1987 yılında kurulan Volt Elektrik Motorları, 2011 yılında Saya Grup iştirakleri arasındaki yerini aldı.

AR-GE, kalite, inovasyon ve modernizasyon çalışmaları sonucu Volt Motor bugün, teknolojisi, ürün kalitesi, ürün çeşidi ve 45.000 m²’lik üretim alanı ve 500’den fazla çalışanıyla Türkiye’nin lider elektrik motoru üreticilerinden birisi oldu.

 

IE3, IE4 VE KOMPAKT SERİ ÜRÜNÜ OLAN VOLTPRO

63 tip gövdeden 315  tip gövdeye ve 200 Kw güçteki ürün gamına ulaşan Volt Motor, ülkemizde kullanılan elektrik enerjisi tüketimini düşürmek ve enerji verimliliğini arttırmak adına yaptığı öncü AR-GE çalışmalarıyla; Premium enerji seviyesi olan IE3 verim sınıfındaki elektrik motorlarını piyasaya sundu. Super Premium enerji seviyesindeki IE4 motorlarını da kendi AR-GE’si ve kendi patenti ile üretti.

MADENCİLİK
Saya Grup’un madencilik sektöründeki yolculuğu 2010 yılında “Livamine” markası ile başladı. Marka 2016 yılı başında yatırımlarını gerçekleştirmek üzere “Liva Krom İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş.” adı altında şirketleştirildi ve grubun en yeni üyesi olarak Saya Grup şirketleri arasındaki yerini aldı.

Şirket kurulumunu takip eden süreçte Bursa ili Harmancık ilçesine bağlı bölgede krom işletme ruhsatı sahibi olan Uludağ Harmancık Krom SAN. TIC. A.Ş şirketini satın alan Livamine, 389 hektarlık krom işletme ruhsat sahibi oldu. 2017 yılında HBA Madencilik’i satın alan Livamine, 2019 yılında da krom zenginleştirme tesisini faaliyete geçirdi.